W rankingu zebraliśmy najchętniej wybierane e-papierosy jednorazowe ze sklepu e-smoke.org. Przy każdej pozycji opisujemy model jednorazówki, podajemy jej parametry oraz ile wariantów smakowych oferuje.
Jakie jednorazówki są kupowane najczęściej?
Ranking przygotowany na podstawie danych sprzedażowych sklepu e-smoke.org z ostatnich 90 dni.
Ostatnia aktualizacja: 7 października 2026
- 1
MerryMi Blade 30000Zobacz więcej - 2
Bang King 50000Zobacz więcej - 3
MerryMi Mecha 16000Zobacz więcej - 4
Fumot Tornado 20000Zobacz więcej - 5
MerryMi Mecha Pro 35000Zobacz więcej - 6
Merry Mi Mecha X 36000Zobacz więcej - 7
Fumot ECO 2in1 50000Zobacz więcej - 8
WGA Crystal Ultra 35000Zobacz więcej - 9
WASPE Aiviou 6in1 150000Zobacz więcej - 10
RandM Tornado 15000Zobacz więcej
Ranking — e-papierosy jednorazowe
MerryMi Blade 30000 to seria jednorazowych e-papierosów o deklarowanej wydajności 30 000 zaciągnięć, ze zbiornikiem 26 ml i akumulatorem 920 mAh, ładowanych przez USB-C. Wszystkie warianty mają moc nikotyny 50 mg (5%) i różni je wyłącznie kompozycja. Grzałka jest typu Dual Mesh, moc grzania ma dziewięć poziomów, a przepływ powietrza własną regulację.
Marka: MerryMi·Seria: MerryMi Blade 30000
Bang King 50000 łączy zbiornik 50 ml z akumulatorem 850 mAh i gniazdem Type-C, a producent deklaruje 50 000 zaciągnięć. Każde urządzenie z tej serii ma dwie kompozycje smakowe zamknięte w jednym korpusie, a między nimi przełącza się w trakcie używania. Moc nikotyny to 20 mg (2%).
Marka: Bang King·Seria: Bang King 50000
MerryMi Mecha 16000 to seria jednorazowych e-papierosów o deklarowanej wydajności 16 000 zaciągnięć, ze zbiornikiem 20 ml i akumulatorem 650 mAh, ładowanych przez USB-C. Wszystkie warianty różni wyłącznie kompozycja smakowa. W całej serii moc nikotyny to 30 mg (3%).
Marka: MerryMi·Seria: MerryMi Mecha 16000
Fumot Tornado 20000 to seria jednorazówek o deklarowanej wydajności 20 000 zaciągnięć, ze zbiornikiem 20 ml i akumulatorem 850 mAh, ładowanych przez USB-C. Warianty są dostępne w dwóch mocach nikotyny, 20 mg (2%) i 50 mg (5%), przy tej samej kompozycji smakowej.
Marka: Fumot·Seria: Fumot Tornado 20000
MerryMi Mecha Pro 35000 to seria jednorazowych e-papierosów o deklarowanej wydajności 35 000 zaciągnięć, ze zbiornikiem 28 ml i akumulatorem 1150 mAh, ładowanych przez USB-C. We wszystkich wariantach moc nikotyny to 50 mg (5%), a różni je wyłącznie kompozycja smakowa. Przy 28 ml płynu akumulator 1150 mAh pozwala zużyć większą część zapasu między ładowaniami niż w seriach z mniejszą baterią.
Marka: MerryMi·Seria: MerryMi Mecha Pro 35000
MerryMi Mecha X 36000 to seria jednorazowych e-papierosów z dwoma trybami pracy, przełączanymi przyciskiem na spodzie obudowy. W trybie Norm producent deklaruje 36 000 zaciągnięć, a w trybie Turbo – 30 000 przy wyższej mocy grzania. Zbiornik jest przezroczysty, a ekran 1,2 cala pokazuje poziom płynu i stan baterii.
Marka: MerryMi·Seria: Merry Mi Mecha X 36000
Fumot ECO 2in1 50000 to seria jednorazówek o deklarowanej wydajności 50 000 zaciągnięć, ze zbiornikiem 20 ml i akumulatorem 950 mAh, ładowanych przez USB-C. Dwie kompozycje smakowe są zamknięte w jednym korpusie, a między nimi przełącza się w trakcie używania. Moc nikotyny wynosi 50 mg (5%), a pojemność 20 ml to mniej niż w innych seriach o tej samej deklarowanej wydajności.
Marka: Fumot·Seria: Fumot ECO 2in1 50000
WGA Crystal Ultra 35000 to seria jednorazówek o deklarowanej wydajności 35 000 zaciągnięć, ze zbiornikiem 35 ml i akumulatorem 550 mAh, ładowanych przez USB-C. We wszystkich wariantach moc nikotyny to 50 mg (5%). Przy 35 ml płynu i baterii 550 mAh urządzenie trzeba doładować kilka razy, zanim zapas się skończy.
Marka: WGA·Seria: WGA Crystal Ultra 35000
WASPE Aiviou 6in1 150000 to seria jednorazówek o deklarowanej wydajności 150 000 zaciągnięć, ze zbiornikiem 64 ml i akumulatorem 650 mAh, ładowanych przez USB-C. W jednym korpusie są trzy kompozycje smakowe do przełączania. Przy 64 ml płynu i baterii 650 mAh urządzenie trzeba doładować wielokrotnie, zanim zapas się skończy. Moc nikotyny wynosi 20 mg (2%).
Marka: WASPE·Seria: WASPE Aiviou 6in1 150000
RandM Tornado 15000 to seria jednorazówek o deklarowanej wydajności 15 000 zaciągnięć, ze zbiornikiem 25 ml i akumulatorem 850 mAh, ładowanych przez USB-C. W całej serii moc nikotyny wynosi 50 mg (5%), a warianty różni wyłącznie kompozycja smakowa. Zbiornik 25 ml przy 15 000 zaciągnięć to więcej płynu na jedno zaciągnięcie niż w seriach o wyższej deklarowanej wydajności.
Marka: RandM·Seria: RandM Tornado 15000
Na co zwrócić uwagę przy wyborze jednorazówki?
Poniżej przedstawiamy listę elementów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze jednorazówki. Każdy z parametrów podanych przy pozycjach mówi o czymś innym, a kolejność w zestawieniu wynika tylko ze sprzedaży.
Liczba zaciągnięć a realny czas działania
Producent podaje liczbę zaciągnięć dla krótkiego, standardowego bucha. Dłuższe i mocniejsze zaciągnięcia zużywają płyn szybciej, więc realny wynik bywa niższy od wartości z opakowania. Ta liczba przydaje się raczej do porównywania modeli między sobą niż do liczenia dni.
Ilość płynu jest bardziej miarodajna
Zapas płynu w mililitrach mówi o trwałości więcej niż deklarowane buchy, bo nie zależy od sposobu liczenia przyjętego przez producenta. Dwa urządzenia z tą samą liczbą zaciągnięć mogą mieć zbiorniki różniące się dwukrotnie. W modelach wielosmakowych ten zapas dzieli się między wszystkie kompozycje.
Bateria i ładowanie
W jednorazówce z gniazdem ładowania bateria wyczerpuje się szybciej niż płyn, więc ładowanie służy zużyciu całego zapasu, a nie przedłużeniu pracy poza zadeklarowaną liczbę zaciągnięć. Im większy zbiornik w stosunku do pojemności akumulatora, tym więcej doładowań trzeba przewidzieć.
Moc nikotyny
Moc podaje się w miligramach na mililitr i w procentach, gdzie 50 mg to 5%, a 20 mg to 2%. Wyższa wartość nie wydłuża pracy urządzenia, zmienia tylko intensywność pojedynczego zaciągnięcia. Część serii jest dostępna w dwóch mocach przy tej samej kompozycji smakowej.
Jeden smak czy kilka w jednym urządzeniu
Jednorazówki bywają jednosmakowe i wielosmakowe. W wielosmakowych kilka kompozycji jest fabrycznie zamkniętych w jednym korpusie i przełącza się między nimi przyciskiem. W sklepie mają osobne kategorie — jednorazówki dwusmakowe, trzysmakowe i czterosmakowe.
Cena za 1000 zaciągnięć
Przy porównywaniu modeli o różnej wydajności pomaga przeliczenie ceny na 1000 zaciągnięć. Droższe urządzenie z dużym zapasem płynu wypada w tym rachunku inaczej niż tańsze z małym zbiornikiem. Taki przelicznik nie uwzględnia jednak tego, że realna liczba buchów zależy od sposobu zaciągania.
Najczęstsze pytania
Jak powstaje ten ranking?
Kolejność wynika z liczby sztuk sprzedanych w sklepie e-smoke.org w ciągu ostatnich 90 dni, nie z ocen ani opinii. Z jednego modelu wchodzą maksymalnie trzy warianty smakowe, żeby lista nie zapełniła się jednym urządzeniem. Ranking przelicza się pierwszego dnia każdego miesiąca, a data ostatniej aktualizacji jest podana nad listą.
Czy ceny w rankingu są aktualne?
Tak. Cena i dostępność są pobierane z karty produktu w chwili otwarcia strony, więc pokazują stan na teraz, łącznie z ceną promocyjną, jeśli akurat obowiązuje. Ceny jednorazówek w sklepie mieszczą się dziś w przedziale od 70 do 139 zł, a raz w miesiącu przeliczana jest tylko kolejność pozycji.
Ile zaciągnięć ma jednorazówka?
W sklepie są urządzenia od 7 000 do 150 000 deklarowanych zaciągnięć, najwięcej w przedziale od 15 000 do 40 000. Producent podaje tę liczbę dla krótkiego, standardowego bucha, więc realny wynik bywa niższy. Więcej o trwałości mówi ilość płynu, która w naszej ofercie wynosi od 16 do 64 ml.
Czy naładowanie jednorazówki przedłuża jej działanie?
Nie. Ładowanie pozwala zużyć cały zapas płynu, bo w urządzeniach z gniazdem ładowania bateria wyczerpuje się szybciej niż płyn. Akumulatory w jednorazówkach z naszej oferty mają od 500 do 1150 mAh, a gdy płyn się skończy, urządzenia nie da się napełnić ponownie, bo zbiornik jest zamknięty fabrycznie.
Jaka moc nikotyny jest w jednorazówkach?
W jednorazówkach z naszego sklepu są trzy moce nikotyny, czyli 20 mg (2%), 30 mg (3%) i 50 mg (5%), z czego najwięcej produktów ma 50 mg. Wyższa wartość nie wydłuża pracy urządzenia, zmienia tylko intensywność pojedynczego zaciągnięcia. Wersje bez nikotyny, oznaczane jako 0 mg (0%), w jednorazówkach trafiają się rzadko, a o tym, dla kogo są, piszemy w osobnym wpisie.
